peníze

Má smysl budit dítě v noci kvůli výměně plenky?

Být rodičem nám dá kromě spousty nádherných a nezapomenutelných chvilek také spoustu starostí a nezodpovězených otázek. Každý rodič se snaží být tím nejlepším pro své dítě. Existují stohy odborné literatury o péči o děti, také spousta babských rad a článků na internetu. Tyto veškeré tipy a rady si navzájem dost často odporují. Navíc to, co radili odborníci před deseti lety, se nyní zase vyvrací. Kdo se má ve všech těch trendech ohledně péče o děti vyznat?

více v článku...

Plenky, plenky a zase plenky

První dny miminka tráví maminky kojením a přebalováním. Později se počet přebalování sníží, avšak první léta dítěte se nevyhnete tomu, abyste měli doma pořádnou zásobu vlhčených ubrousků, přebalovacích podložek a jednorázových plen.

Popřípadě látkových plenek, pokud se snažíte myslet ekologicky. Tak jako tak se přebalování stane stejnou rutinou, jako je čištění zubů.

Ohledně učení chození na nočník, zbavování se nočních plenek, řešení opruzenin a vůbec celého PLENKOVÉHO období existuje spousta rad, polopravd a mýtů.

Náš tip: Pro rozmazlené zadečky větších dětí, které touží po komfortu, doporučujeme Dada extra soft 4 plenky.

Budit, či nebudit?

Jednou z otázek bývá to, jestli se má dítě v noci budit, abyste mu vyměnili jednorázovou plenku. Malé kojence stejně přebalujete po každém kojení, menší děti pijí mateřské mléko i v noci velmi často, není tak třeba těch pár hodin vzácného spánku přerušovat, abyste novorozence budili. Dnešní plenky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, mají vysoce absorpční jádro, které udrží zadeček vašeho miminka v suchu, a vy si raději v klidu dáchněte, než abyste každou hodinu miminko rušili ze spaní, jen kvůli výměně plenky.

Existuje však několik okolností, za kterých byste měli přeci jen plenky v noci přebalovat co nejčastěji. Třeba když miminku rostou zoubky a trápí ho u toho průjem, v tom případě může být během jedné noci zaděláno na velký problém s bolestivou plenkovou vyrážkou. Trpí-li vaše dítě na opruzeniny a má extrémně citlivou pokožku se sklonem k ekzému, přebalujte jej také co nejčastěji.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat