peníze

Tři triky jak na řídké a slabé vlasy: Inspirujte se radami odbornice, které přinášejí výsledky

Pokud i vás trápí řídké a slabé vlasy, inspirujte se jednoduchými tipy a triky hairstylistky, které vám pomohou s tímto problémem zabojovat. Rozhodně stojí za to je zkusit.

Čím dříve se žena s problematickou vlasovou pokožkou, zda častým nebo intenzivním padáním vlasů svěří do rukou profesionála, tím je větší šance na „uzdravení“. A toto opravdu platí ve všech ohledech. My jsme proto u uznávané odbornice na krásu, majitelky salonu DNJ DNA, Karolíny Volkov zjišťovali, jak k vlasům přistupovat, pokud se toužíme dopracovat k vytoužené délce či hustotě.

Proč má spousta žen zásadní problém dopracovat se k délce vlasů, po které touží?
Je to jednoduché, naše tělo a vlasy vnímají roční období. Zatímco v zimě rostou naše vlasy nejpomaleji, v létě se vlasům daří. Vypadávání vlasů na podzim a v zimě je časté a přímo běžné, jelikož jim zjednodušeně řečeno chybí sluneční paprsky. Vypadávání vlasů v létě a na jaře zas tak běžné není, naopak výjimečné – tehdy je třeba hledat příčinu a najít řešení, může totiž jít io zdravotní problém.

Kromě hormonálních změn či užívání určitých léků, které mají na růst a vypadávání vliv. Je největším faktorem stres, který ovlivňuje celkové zdravé fungování člověka a negativně ovlivňuje samozřejmě i naše vlasy. Během stresu se v těle tvoří více mužského hormonu androgenu, který má za následek úbytek vlasů.

Pokud má člověk genetickou predispozici k vypadávání vlasů, stres či jakýkoli diskomfort pro naše tělo a buňky padání vlasů urychluje. V případě, že se člověk dlouhodobě vystavuje stresu, vlasy rychleji ukončují růstovou fázi a začnou vypadávat.

  1. Péče jako alfa a omega vytoužené délky a objemu
    Provinile se můžete vůči svým vlasům cítit, pokud máte rádi drsné česání a tzv. vyčesávání či příliš proudké sušení horkým vzduchem.

Kulmy a žehličky tedy opravdu vynechejte, teplo je pro oslabené vlasy velkou hrozbou. Totéž platí při nadměrném slunečním záření, které porušuje vazbu uvnitř vlasu. Toto ovšem platí i pro umělé UV záření jako je solárium, které jim opravdu neprospívá.

Pozor je třeba dát i na velmi časté mytí, které je pro vlasy zatěžující. V případě česání, které jsem již zmiňovala, se nikdy nedoporučuje rozčesávat mokré vlasy.

Jedinou výjimkou je, pokud máte v nich aplikován produkt. Vlasy byste tedy mokré měli rozčesávat jedině s maskou či kondicionérem před finálním opláchnutím, ale nikdy ne po něm.

  1. Produkty si vybírejte cíleně pro sebe
    Co rozhodně nemůžeme opomíjet je výběr správných produktů. Rozhodně neplatí, že to co sedí kamarádce, musí sedět nám, neboť ona to považuje za skvělé. Vždy se zaměřte na sebe, svůj problém a ten řešte. Pokud totiž výběr vlasové péče správně zacílíte, máte ze značné části vyhráno, v tom nejlepším smyslu slova.
  2. Vitamíny a výživa jako nezbytnost
    Pokud jde o výživové doplňky samotné, obrovským pomocníkem pro pleť, ale rovněž zmiňované vlasy je kolagen. Skvělými jsou také klasické vitamíny jako je C a B.

Velmi důležité je tedy v období, kdy se cítíme nebýt nejvíce „fit“ dodávat tělu výživové doplňky zevnitř, ale i zvenčí v podobě vlasových masek či správné péče.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat